
Nyelvtanulás: A hatékony szótanulás
Ha valamit nem szeretek, akkor az a magolás. Elővenni a szótárfüzetet, és bemagolni a szavakat és azok jelentését…Pedig sajnos nélkülözhetetlen, különösen a kezdeti időszakban. Érdemes hát olyan szavakat választani, amik érdekesek a számunkra! A My Cup of Tea mai adásában olyan hatékony szótanulási módszereket szeretnénk megosztani Veled, amiknek a segítségével átlendülhetsz a magolás unalmán, és amikkel
könnyedén megháromszorozhatod a szókincsedet!
Persze most is nagyon szívesen vesszük a Te véleményedet, hasznosnak ítélt módszereid a Facebook-oldalunkon vagy emailben.
Linguina podcast - My Cup of Tea - Hatékony szótanulási módszerek
Ahogy az a videóban is elhangzik, az első és legfontosabb része a szótanulásnak, hogy használd azt a megtanult kifejezést! Ez nemcsak a motivációd miatt szükséges, hanem azért is, mert így aktivizálódik, így kezded el használni. Érdemes a mindennapjaidhoz, hobbidhoz, szenvedélyeidhez kötve megtanulni a kifejezéseket, így garantált, hogy ha mást nem is, de legalább a témát élvezni fogod:) Ha a mindennapjaidból merítesz, akkor minden nap találkozol egy-egy kifejezéssel, és így rád fog ragadni! Ez gondolom, nem lep meg:) Az alábbiakban több módszert is bemutatok, amiknek a segítségével megtanulhatod és gyakorolhatod a szavakat, és a cikk végén egy módszert is mutatok, amivel akár egy nap alatt megháromszorozhatod a szókincsedet!
A szavak mondatok részei: A szavakat érdemes mondatokban megtanulni. Ez azt is jelentheti, hogy a már ismert szavakkal alkotsz mondatot, de azt is, hogy egy írott szöveget úgy is megpróbálsz megérteni, hogy nem minden szót ismersz, és kvázi kikövetkezteted a jelentésüket. Ez utóbbi talán még hatékonyabb, hiszen így nem egy fordítást rendelsz az adott szó mellé, hanem magát a jelentést, az érzést, amit az kifejez. Ugyanez igaz a beszélgetésre is. Ha valakivel beszélgetsz, akkor ne kapaszkodj bele minden szóba, hanem beszélgess, élvezd, és semmiképpen se stresszelj (tudom, mondani könnyű). Ha sokszor beszélgetsz ugyanarról a témáról, akkor előbb-utóbb megmaradnak a szavak.
Fontos a kontextus: Az előző pont vége tulajdonképpen ennek a pontnak az eleje is lehetne. Fontos, hogy egy-egy szóval többször is találkozz! Ez akkor a legvalószínűbb, ha olyan témákról beszélsz, ami valóban érdekel. Így nem bemagolni fogod az új szavakat, hanem megérteni, megérezni, és az nagy különbség! Keress egy-egy témát, amit akkor sem unsz meg, ha többször felmerül. Lehet szó filmekről, utazásról, sportról, a lényeg, hogy a téma azonos, de a tartalom változatos.
Körülírás: Persze nem minden szó fog eszedbe jutni akkor, amikor kell (nekem bőven van olyan, hogy egy nappal később ugrik be a legtutibb kifejezés, amit használhattam volna), így alakíts ki olyan mondatokat, amiknek a segítségével le tudod írni a keresett szó jelentését, vagy fordítva: megérted, hogy mit jelent az a szó, amire visszakérdeztél.
Elő- és utótagok használata: A leghatékonyabb módszer a nyelvtan használata. Az úgynevezett prefixek és suffixek segítségével megháromszorozhatod (sőt!) a szókincsedet akár egy nap alatt. Ehhez nem kell mást tenned, mint megtanulnod a prefixek jelentését, és a suffixek nyelvtani szabályait. Ha ez megvan, akkor nyert ügyed van, hiszen rengeteg szót alkothatsz, és nem kell minden toldalékos kifejezést bemagolnod!
Mi segítünk megtalálni a Neked legmegfelelőbb készségfejlesztő stratégiákat!
Nyelv. Oktatás. Hatékonyan.
Használd a tudásod!
Még valami:) a legtöbb kurzusunk egyéni, csoportos és persze online egyéni formában is elérhető, azaz akár tanár nélkül is tanulhatsz nálunk! Kattints az oktatásra!
A Linguina kommunikációs stratégiákat épít fel, amelyekkel a valódi énedet fejezheted ki bármilyen nyelven, bármilyen szituációban. Iratkozz fel valamelyik hírlevelünkre, amellyel 5 INGYEN LECKÉT küldünk az általad választott témában.
Vagy gyere el valamelyik kurzusunkra:)
